Mažeikių karatė klubas DANAS

Mažeikiškių pergalės 45-ajame Jaunučių, jaunių ir jaunimo WFF čempionate (Soči, Rusija)

Mažeikiškių pergalės 45-ajame Jaunučių, jaunių ir jaunimo WFF čempionate (Soči, Rusija)

Vasario 2-4 dienomis Olimpiniame Rusijos mieste Sočyje vyko 45-tasis jaunučių, jaunių ir jaunimo Europos sportinio karatė čempionatas, kuris šiais metai pasižymėjo ypatingai geru organizavimu. EKF (Europos karatė federacija) duomenimis, tai geriausiai organizuotas Europos sportinio karatė čempionatas per visą jo organizavimo istoriją.

Į šios olimpinės sporto šakos čempionatą Lietuva pirmą kartą istorijoje delegavo šalies rinktinę. Į šios rinktinės sudėtį pateko ir du mažeikiškiai, Karatė klubo DANAS trenerio Artūro Geriko auklėtiniai - Gabrielė Marozaitė ir Mantas Lobanovas, sausio mėnesį iškovoję Lietuvos čempionų titulus savo amžiaus kategorijose. Iš viso čempionate dalyvavo 956 sportininkai iš 45 šalių. Mūsų sportinkai gyveno, treniravosi ir varžėsi tose pačiose vietose, kaip ir 2014 m. olimpinių sporto žaidynių dalyviai.

Pirmosiomis čempionato dienomis jaunučių ir jaunių kovų kategorijose Lietuvos atstovai nelaimėjo nei vienos kovos. Rezultatai nustebino paskutiniąją čempionato dieną jaunimo (18-20 m.) kovų kategorijose, kai abu mažeikiečiai įrodė, kad gali varžytis niekuo nenusileisdami su aukščiausio lygio Europos sportinio karatė atletais. Gabrielė Marozaitė pirmoje kovoje įveikė rusę, o antroje kovoje įveikusi Belgijos atstovę pateko į grupės šešetuką. Deja, čia teko pripažinti Šveicarijos kovotojos, vėliau tapusios Europos čempione, pranašumą, o kovoje dėl bronzos buvo nusileista serbei. Vis dėl to, iškovota penktoji vieta pirmą kartą dalyvaujant tokio lygio čempionate yra didžiulis pasiekimas. Mantas Lobanovas pirmoje kovoje po labai įtemptos akistatos nugalėjo pasaulyje pasižymėjusį Juodkalnijos sportininką, tačiau antroje kovoje pripažino sportininko iš Graikijos pranašumą.

45-tasis jaunučių, jaunių ir jaunimo Europos sportinio karatė čempionatas (Soči, Rusija), Lietuvos rinktinė

Šie mažeikiečių pasirodymai tik įrodo, kad mūsų miesto karatė klubai yra vieni pajėgiausių Lietuvoje, o miesto garsintojai Mantas Lobanovas (3 iš kairės) ir Gabrielė Marozaitė (4 iš kairės) - ateities Olimpinės viltys.