Mažeikių karatė klubas DANAS

Karatė

Karatė

Karatė – tai filosofija, kurioje svarbiausia pagarba ir disciplina. Karatė – tai darna tarp kūno ir sielos. Karatė – tai kovos menas, dovanojantis vidinę ramybę, bei fizinę ir psichinę sveikatą.

Šiandieną šio kovos meno šaknų reikėtų ieškoti Rytuose: Indijoje, Kinijoje bei Okinavoje. Per laiką, nesibaigiančias keliones po svetimus kraštus žinių vardan, per meistrų meistrams perduodamas technikas ir naujųjų pritaikymą senosioms, galiausiai, šis senasis kovos menas įgavo tokią formą, kurią dabar regime ir stengiamės suprasti mes. Nepaisant ilgų formavimosi šimtmečių, šiuolaikinio karatė tėvu yra vadinamas Gichin Funakoshis, praėjusio amžiaus pradžioje įkūręs bene plačiausiai žinomo karatė stiliaus shotokan mokyklą. Istorija turėtų dėkoti būtent šiam okinaviečiui, kad jis sutiko palikti gimtuosius namus ir savo žinias tobulinti bei skleisti Japonijoje. Funakoshio praktikos labai greitai įgavo didelį susidomėjimą ir netruko pasklisti po visą pasaulį.

Taigi, pastaraisiais dešimtmečiais, ypatingai nuo šešiasdešimtųjų, karatė, išvertus iš japonų kalbos reiškiančio “tuščią ranką”, populiarumas vis augo ir klestėjo. Laikas jam dovanojo daugybę pokyčių, kurie nesibaigia ir šiais moderniais laikais: čia puikiai tinka pasakymas, jog tobulybei – ribų nėra. 

Svarbu suprasti, kad karatė – tai nėra vien tik beginklė kova, skirta nugalėti priešininką. Priešingai, tai technikos, visų pirma leidžiančios suformuoti tvirtą besipraktikuojančiojo charakterį. 

Kasdieniame gyvenime neretai pamirštama, kokią reikšmę fizinės treniruotės turi kūnui bei psichinei sveikatai. Karatė praktikos tonizuoja organizmą, lavina koordinaciją, pagreitina reakciją, stiprina ištvermę. Taip pat, ilgainiui išugdoma vidinė ramybė, aiškesnis mąstymo procesas, gilesnis protinių gebėjimų suvokimas ir didesnis pasitikėjimas savimi. 

Karatė yra dinamiškiausias iš visų kovos menų, leidžiantis tobulai koordinuoti tiek kūną, tiek protą. Išlavinus šį gebėjimą, kartu išlaisvinama ir milžiniška fizinė jėga, kurią žmogus paprastai nesuvokia turįs. 

Tuščios rankos technikos yra tinkamos bet kokio amžiaus žmonės, svarbiausia – noras visapusiškai tobulėti.